Makel, 1977 yılında Türk sermayeli bir grup olan Necati Çalışkan tarafından kurulmuştur. Elektrik malzemeleri sektöründe öncü firmalardan biri olan Makel, dünya genelinde 70'ten fazla ülkeye en son teknoloji kullanarak ürettiği ürünleri ihraç etmektedir. Şirket, belirlediği stratejik planlar doğrultusunda Türkiye ve yurtdışı pazarlarda istikrarlı bir büyüme hedeflemektedir. Asya, Avrupa ve Afrika pazarlarında ciro bazında ilk 10 firma arasına girmeyi, Türkiye'de ise lider firma olmayı amaçlamaktadır.

Makel, ürünlerini dünya standartlarında ve otomasyona dayalı son teknoloji makine parkurunda üretmektedir. Anahtar-priz, grup priz, akıllı bina ve otomasyon sistemleri, otomatik sigorta, kaçak akım koruma şalterleri, kompakt şalterler, kaçak akım korumalı kompakt şalterler, şalt endüstriyel ürünleri, sigorta kutuları, elektrik aksesuarları, elektronik sayaçlar, reaktif güç kontrol röleleri, panelmetreler ve led aydınlatma ürünleri gibi geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Makel, kalite laboratuvarı konusunda ülkenin en gelişmiş laboratuvarlarından birine sahiptir ve ürünlerinin kalite testlerini kendi bünyesinde yapmaktadır. TSE'nin kendisi dışında onaylı laboratuvarlarından biri olan Makel aynı zamanda Alman VDE onaylı laboratuvarlarından biridir.

Makel, 1990'lı yılların başından beri yurtdışı pazarlarda başarılı satış ve pazarlama politikaları izleyerek ihracat yaptığı ülkelerde kalite, fiyat ve satış sonrası servisi ile tercih edilen bir marka haline gelmiştir. Ekonomi Bakanlığı tarafından "Turquality Marka Destek Programı"na seçilen firmalardan biri olan Makel, bu program desteği ile bugün 40'tan fazla ülkede portföyünü genişletmeyi hedeflemektedir.

1 2 3 4 >