Ege Seramik Sanayi ve Ticaret A.Ş., Türk seramik sektörünün önde gelen firmalarından biri olarak faaliyetlerini sürdürmektedir. 1972 yılında İbrahim Polat tarafından İzmir'de kurulan şirket, 1975 yılında üretime geçerek sektöre adım atmıştır. O tarihten bugüne kadar altyapı, teknoloji, tasarım ve kalite standartlarına önem vererek sektördeki yerini sağlamlaştırmıştır.

Ege Seramik, İzmir Kemalpaşa'da geniş bir alan üzerine kurulu modern üretim tesisleri ile yıllık 24 milyon 300 bin m² seramik üretim kapasitesine sahiptir. Şirket, sektöre birçok yenilik ve ilkleri taşıyarak sektörün gelişimine katkı sağlamıştır. 2009 yılında “Digital Tile by Ege Seramik” markası ile dijital baskı teknolojisini Türk seramik sektörüne tanıtan Ege Seramik, doğal ve gerçekçi ürünler yaratma hedefini günümüzde "Kusursuz Doğa, Kusursuz Güzellik" sloganı ile sürdürmektedir.

Halka açık olan şirketin hisseleri Borsa İstanbul'da işlem görmektedir ve 2016 yılında Yıldız Pazar'da işlem görmüştür. Ege Seramik, sektörün kalite, estetik ve teknoloji standartlarına uygun ürünler üreterek müşteri memnuniyetini ön planda tutmaktadır. Her geçen gün yeniliklere açık olan şirket, sektöre liderlik ederek Türkiye'nin en önemli seramik üreticilerinden biri olmayı sürdürmektedir.

1 2 3 >